Fruit finals Almette

Finał konkursu z Almette Fruit – relacja.

by

in recipes for: ,

Fruit finals Almette
Jak zapewne część z Was wie, w ubiegłą sobotę odbył się finał konkursu Taste the Summer by Almette Fruit. Wzięło w nim udział 10 blogerek wraz ze swoimi 4 osobowymi drużynami, w tym oczywiście ja.
To be frank, że jechałam na ten finał z lekkim niepokojem. Nie wiedziałam zupełnie czego się spodziewać, gdyż to była moja pierwsza tego typu impreza. Na miejscu panował okropny chaos, mnóstwo ludzi, kamery, aparaty… Każdy gdzieś biegał, czegoś szukał…
Jednak ja najbardziej ciekawa byłam dziewczyn, które dostały się do mojej drużyny.
Zaczynając od lewej: Basia – totalnie szalona i wesoła babeczka, Asia – czyli ja, Elvira – opanowana i zdecydowana, Emily – ciągle uśmiechnięta i rozbawiona, oraz Kasia – sympatyczna i stonowana. Trafiły mi się najfajniejsze dziewczyny jakie mogłam sobie wymarzyć!! Jeszcze raz Wam dziękuję za wspaniałą zabawę!

Fruit finals Almette

Do zaprezentowania na konkursie wybrałam grilowane owoce na serku z orzechami, zawinięte w różane wrapy Eweliny, oraz przepyszne i urocze serniczki w szklaneczkach Basi. Na przygotowanie obydwu potraw miałyśmy aż 90 minutes. Byłam spokojna, że ze wszystkim zdążymy aż do momentu…

Fruit finals Almette… gdy nasz wrap nie chciał zupełnie z nami współpracować. Przykleił się do foli i ni jak nie chciał się od niej odczepić. Jednak zaklinanie Elwiry pomogło, i w końcu wygrałyśmy tą walkę. Wrap udał się pierwszorzędnie!

Fruit finals AlmetteOto właśnie nasz różany wrap, który wierzcie mi, choć nie wygrał, oczarował prawie wszystkich!

Fruit finals AlmetteTeraz spokojnie mogłyśmy się skupić na naszych serniczkach. Praca z takim zespołem jak mój, to czysta przyjemność. Dziewczyny dogadywały się prawie bez słów. Żadnej nie trzeba było mówić co ma robić, normally, jakby się znały i wcześniej umówiły, which task 🙂

Fruit finals AlmetteEmila z Basią ewidentnie przypadły sobie do gustu… 🙂

Fruit finals AlmetteZaklinamy serniczki? 🙂

Fruit finals Almette… tylko czy ja aby na pewno wiem co robię? … 🙂

Fruit finals Almette

In “ciężkiej” pracy przeszkadzał nam David – he asked a lot of questions and he wanted to know everything 🙂
Ale jako, że mamy bardzo podzielną uwagę w niczym nam to nie przeszkadzało a wręcz przeciwnie, we had a great time 🙂

Fruit finals Almette

Serniczki jak widać już prawie skończone… Jeszcze tylko wykończenie góry i można chłodzić. W międzyczasie posprzątałyśmy miejsce pracy i na pół godziny przed końcem byłyśmy gotowe do wydawania swoich pysznych propozycji.

Fruit finals AlmetteFruit finals AlmetteA tak się one prezentowały…

Fruit finals AlmetteTeraz jeszcze trzeba przedstawić trzem miłym panom z jury, co właściwie im się podaje… i czekać na werdykt.

20150711-IMG_5446David is trying to get to our wrap 🙂

Wygrał zespół Margarytki i ich sakiewki oraz deser z ciasta francuskiego. Zarówno sakiewki, jak i deser były przepyszne! Nie lubię dodatku owoców do mięsa, But I even liked this dish 🙂 Not to mention the dessert, bo to klasyka gatunku.
Wszystkie prezentowane dania miały wg mnie bardzo wysoki poziom, ale niestety w tym wielkim zamieszaniu i chaosie nie było mi dane ich skosztować. Może zawiniła też organizacja, a raczej jej brak… Bo po oddaniu swoich dań wszystko odbywało się już na zasadzie “każdy sobie rzepkę skrobie”…

Fruit finals Almette
Fruit finals Almette

Due to this, that – believe it or not – nie pojechałam tam po nagrodę, zupełnie nie czułam żalu, ani rozczarowania. Pojechałam głównie po to, aby zobaczyć jak to jest na tego typu konkursach, poczuć te emocje i również rywalizacje, czasem presje… I'll tell you, that … takie imprezy to nie moja bajka. Nie lubię rywalizować, nie lubię działać pod presją. Nie odnajduję się w tym. Lubię cieszyć się tym co robię i dobrze się przy tym bawić. Pozostanę więc w zaciszu mojej kuchni i dalej będę robić to co lubię dla własnej satysfakcji.

I jeszcze ostatnie ostatnie wspólne zdjęcie już po ogłoszeniu wyników.

Fruit finals Almette

Regards!


Welcome to my gingerbread shop (and Zuzia mascots):

Link to the shop with hand-iced Christmas gingerbreads

Like our gingerbread profile on Facebook -> FB – Sweet Gingerbread

Subscribe
Notify about
guest

The site uses Akismet, to limit spam. Learn more about how comment data is processed.

2 comments
Inline Feedbacks
View all comments
Lidia
Lidia
8 years ago

As the best dessert I'd choose…David 😉