Tag: ser

 • Sernik z batonikami daim

  Sernik z batonikami daim

  by

  w przepisy na: ,

  Ten sernik chodził za mną od bardzo, bardzo dawna, ale co kupiłam najważniejszy składnik (batoniki), to dziwnie znikał z szafki. Dlatego w przypływie wielkiego natchnienia i ogromnej ochoty na sernik pojechałam do Ikei i w nocy już był gotowy:).

 • Sernik – najlepszy na świecie

  Sernik – najlepszy na świecie

  by

  w przepisy na: ,

  Ten wpis chciałabym zadedykować Asi i Mariuszowi – moim przemiłym znajomym z Poznania. To dzięki nim jest ten wpis, bo na ich specjalne życzenie a w zasadzie prośbę, upiekłam ten sernik. I nic wielkiego by w tym nie było, gdyby nie malutki drobiazg – piekłam u nich, podczas weekendowej wizyty.

 • Pluszki – rosyjskie bułeczki drożdżowe

  Pluszki – rosyjskie bułeczki drożdżowe

  by

  w przepisy na:

  Nigdy wcześniej nie myślałam, że kiedyś zakocham się w cieście drożdżowym. Bo przecież tak trudno się je robi i jest takie kapryśne. Otóż to kłamstwo! Wg. mnie nie ma nic prostszego. Uwielbiam robić drożdżowe wypieki i cieszyć się tym wspaniałym zapachem jaki rozchodzi się po domu podczas pieczenia.

 • Muffinki serowe

  Muffinki serowe

  by

  w przepisy na:

  Miałam wielką ochotę na sernik, ale nie miałam czasu na niego czekać. Szperając w notatkach i książkach natknęłam się na przepis, który zaspokoi chęć na sernik a przy tym nie spędzimy w kuchni więcej niż 20 minut.

 • Serowe spiralki z nadzieniem orzechowym

  Serowe spiralki z nadzieniem orzechowym

  by

  w przepisy na:

  Gdy zobaczyłam ten przepis, w pierwszej chwili mnie nie zachwycił, ale mimo to postanowiłam spróbować, ze względu na wygląd ciasteczek. Fajne, niezbyt wielkie spiralki przypominające rogaliki. Okazały się bardzo proste w wykonaniu. W smaku przepyszne. Przepis pochodzi z książki Hilaire Walden ‘Ciastka, ciasteczka i babeczki’. Polecam, bo są rewelacyjne!

 • Sernik Black Forest

  Sernik Black Forest

  by

  w przepisy na: ,

  Podobno gust smakowy człowieka zmienia się co kilka lat. Na szczęście, bo w przeciwnym razie nigdy nie byłoby mi dane jeść sernik. Było jedno z tych ciast, które nie przechodziło mi przez gardło.